Instrukcja obsługi

Poruszanie się po stronie Biuletynu Informacji Publicznej jest intuicyjne i nie odbiega od standardów stosowanych na innych stronach internetowych. W celu ułatwienia Państwu korzystania z serwisu prezentujemy poniżej kilka istotnych informacji.

Menu

Na stronie znajdują się menu tematyczne ułatwiające odszukiwanie interesujących nas informacji.

Na samej górze znajduje się menu techniczne zawierające informacje: odnośnik do głównej strony serwisu, odnośnik do niniejszej instrukcji obsługi, zbiór obowiązujących przepisów prawa dot. Biuletynu Informacji Publicznej, przydane pliki do pobrania, politykę prywatności serwisu, informację o osobach zajmujących się redakcją serwisu oraz rejestr zmian. Powtórzenie menu tematycznego znajduje się na samym dole strony (w stopce).

Poniżej oraz z lewej strony serwisu znajduje się menu tematyczne zawierające odnośniki do wszystkich udostępnionych w serwisie informacji publicznych.

Moduł wyszukiwania

Na stronie zaimplementowane zostały mechanizmy wspomagające proces wyszukiwania informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Wyszukiwarka znajduje się w prawym górnym rogu strony (pod przyciskiem lupy) oraz z lewej strony nad menu tematycznym. Aby wyszukać informacje wystarczy wpisać poszukiwaną frazę i nacisnąć klawisz ENTER. Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone na kolejnej stronie.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Z lewej strony serwisu znajdują się dwa przyciski umożliwiające przeglądanie strony osobom niepełnosprawnym. Jeden z nich powoduje przełączenie strony w tryb wysokiego kontrastu, drugi zaś daje możliwość powiększenia wyświetlanego tekstu.